Chirurgia ogólna czy plastyczna Poznań – Jaką wybrać?

Czy warto korzystać z chirurgii plastycznej w Poznaniu?

Chirurgia plastyczna Poznań opinie

Obecnie medycyna estetyczna jest już bardzo dobrze rozwiniętą dziedziną medycyny. Pomaga ona w różnych rzeczach wielu ludziom. Czym konkretnie się ona zajmuje? Komu potrzebna jest medycyna estetyczna Poznań?

Rany i blizny

Niewątpliwie, hepatologia przydaje się bardzo na przykład osobom, które mają blizny oraz duże rany. Czasami blizna jest w stanie sama się zagoić, jednak jeśli rana była wcześniej duża, to raczej się to nie stanie. Można również korzystać z dostępnych w aptekach środków, takich jak maści, które teoretycznie mogą pomóc w walce z bliznami. Niemniej jednak, skuteczność tego typu środków jest niewielka.

Całę szczęście, blizny można usuwać dzięki zabiegom wykonywanym w ramach medycyny estetycznej. Między innymi mowa tutaj o laserowym ich usuwaniu. Wydaje się, że wykorzystanie lasera jest dzisiaj najskuteczniejszą metodą usuwania blizn. Ponadto, czasami również przeprowadza się zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe. Wpływa ono przede wszystkim na naskórek, ale również na komórki położone głębiej w skórze. Wskutek działania osocza bogatopłytkowego dochodzi do wzmożonego dzielenia się komórek i w efekcie jest ich coraz więcej. Namnażanie komórek oznacza regenerację skóry, która jest niezbędna w walce z bliznami.


Odmładzanie i upiększanie

Jak powyżej wspomniano, Chirurgia ogólna jest przeznaczona między innymi dla osób, które w wyniku jakiś wypadków posiadają rany oraz blizny. Niemniej jednak, z zabiegów estetycznych korzysta też wiele osób, które nie mają żadnych tak widocznych problemów. Jednakże, różnego typu zabiegi pomagają po prostu odmłodzić wygląd skóry i nadać jej nieco więcej atrakcyjności. Wystarczy wspomnieć o tak popularnym przecież dzisiaj botoksie. Dzięki niemu skóra jest gładka, zmarszczki znikają i twarz wygląda zdecydowanie młodziej. Jest również wiele innych zabiegów, polegających chociażby na naciąganiu skóry, tak aby była nieco bardziej sprężysta. Wydaje się, że tak naprawdę każda osoba w dowolnym wieku jest w stanie znaleźć zabieg, który się jej przyda.

Sprawdź też
Chirurgia ogólna Poznań
Chirurgia onkologiczna Poznań

Podsumowanie

Hepatologia i chirurgia ogólna jest bardzo przydatna przy osób które zmagają się z otyłością czy problemami twarzy i zniekszatłceniami. Wtedy warto zainteresować się :

Gabinety Lekarskie 
ul. Grochowska 9
60-277 Poznań

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *