Jak zdobyć ruch na stronę internetową?

jak zwiekszyc ruch na stronie internetowej

Bardzo wiele osób podczas tworzenia swojej strony internetowej zadaje sobie pytanie – „Jak zdobyć ruch na moją stronę?”. Sam kilkanaście lat temu tworząc pierwszą stronę (radio internetowe :)) myślałem o tym jak zdobyć pierwszych odwiedzających moją stronę jak i również słuchaczy. Jak wiadomo sam fakt posiadania strony nie przyczyni się do jej promocji w internecie, dlatego przygotowałem mały poradnik dotyczący możliwości zdobywania ruchu na stronę internetową.

1. Wygląd 

Naturalnie nasza strona internetowa powinna być estetyczna oraz stonowana. Nie powinna odrzucać potencjalnych użytkowników przy pierwszej wizycie, bo przecież zależy nam na tym, aby osoby ją odwiedzające miały ochotę wrócić i korzystać ze wszystkich jej funkcjonalności. Pamiętajmy o odpowiednich kolorach oraz o odpowiednim ułożeniu elementów strony.

2. Treść

Pamiętajmy że treść to najważniejszy element naszej strony internetowej. To właśnie dzięki unikalnej i angażującej treści możemy się cieszyć z dodatkowego ruchu na stronie. W dzisiejszych czasach wszyscy dzielimy się na portalach społecznościowych tym co interesujące i modne. Jeżeli będziemy tworzyć ciekawy „Content” to jak najbardziej z biegiem czasu nasza strona zyska określoną popularność w sieci.

Ps. Polecam zapoznać się z wpisem dotyczącym Content Marketingu.

3. Pozycjonowanie

Jeżeli nasza strona jest stroną firmową lub sklepem internetowym, to zdecydowanie warto zapoznać się z tematem jakim jest pozycjonowanie. Pozycjonowanie to działania mające na celu windowanie naszej strony internetowej na określone słowa kluczowe. W internecie znajdziemy wiele firm zajmujących się pozycjonowaniem oraz marketingiem internetowym jednakże należy dokładnie zapoznać się z zasadami jakie oferuje dana firma. Przeważnie mamy do czynienia z 3 formami rozliczania:

  • Za osiągnięty efekt
  • Hybrydowo (za osiągnięty efekt + opłata abonamentowa)
  • Abonament

Z pewnością wszystkim się wydaje że najbardziej korzystnym wyborem rozliczania jest forma za osiągnięty efekt jednakże nie mogę się z tym zgodzić… Firmy pozycjonerskie ze zdecydowanym priorytetem traktują klientów abonamentowych, a dla klientów rozliczania tylko za efekt stosują często tzw black hat SEO czyli niedozwolone przez wyszukiwarkę Google działania pozycjonerskie. Temat jest dość szeroki i więcej uwagi poświęciłem mu w osobnym wpisie.

4. Reklamy bannerowe

Reklamy bannerowe to również niezły sposób na zwiększanie ruchu na stronie. Tutaj na pewno najważniejszym elementem jest serwis gdzie wykupimy miejsce na wyświetlanie naszego banneru. Serwis powinien być wiarygodny i przede wszystkim posiadać „wartościowy ruch” na stronie, mam tu na myśli wizyty prawdziwych użytkowników, a nie wizyty spamerskich botów zawyżające statystyki serwisu. Kilka przykładowych modeli rozliczania za reklamę bannerową:

  • Abonament
  • CPM (1000 wyświetleń jednostki reklamowej – w tym wypadku naszego banneru)
  • CPC (koszt za jedno kliknięcie naszego banneru – czyli jedno przejście na naszą stronę)

Osobiście uważam że reklamy bannerowe są reklamami typowo wizerunkowymi, więc powinny być traktowane jedynie jako dodatek do innych ważnych elementów takich jak na przykład pozycjonowanie.

5. Samodzielna promocja

Zdecydowanie warto zadbać również o samodzielne działania promujące zawartość naszej strony internetowej. Można to zrobić poprzez udostępnianie linku do naszej strony w takich miejscach jak na przykład:

  • Grupy na Facebook’u (naturalnie związane tematycznie z naszymi usługami lub tematyką strony)
  • Fora internetowe (wyszukajmy wątek podobny tematycznie i podzielmy się tym co możemy zaoferować użytkownikom)
  • Profile społecznościowe (jeżeli będziemy prowadzić aktywne i pełne interesujących treści profile społecznościowe to z pewnością przełoży się to na dodatkowe odwiedziny naszej witryny)

oraz wiele innych.

Mam nadzieje że mój poradnik pokazał chociaż zarys możliwości dotyczących zdobywania wartościowego ruchu na stronach internetowych. Naturalnie jest to tylko kropla w morzu możliwości jakie mamy na dzień dzisiejszy w internecie, dlatego również warto bardziej zagłębić się w tą tematykę 🙂

 

Jeśli nie masz czasu lub ochoty na prowadzenie samodzielnych działań promocyjnych w internecie to skontaktuj się z nami !

One thought on “Jak zdobyć ruch na stronę internetową?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *