Jak i gdzie zdobywać linki? – 10 sposobów na LinkBuilding !

linkbuilding 10 sposobów

Przygotowaliśmy zestawienie dotyczące zdobywania linków (linkbuilding) dla strony internetowej. Jak wiadomo linki w dalszym ciągu są niesamowicie ważnym czynnikiem podczas pozycjonowania i promowania stron internetowych dlatego warto zadbać o odpowiednią dywersyfikację linków oraz źródeł ich pochodzenia.

1. Blog Firmowy

Doskonały sposób na budowanie wizerunku swojej firmy, ale także na zdobywanie linków do naszej strony. Z bloga możemy w naturalny sposób linkować do podstron produktów, kategorii czy świadczonych przez nas usług.

2. Video

Jak najbardziej warto tworzyć treści video, którymi możemy dzielić się za pomocą portali takich jak YouTube, Vimeo itd. Naturalnie każdy film, który umieścimy w sieci warto również delikatnie promować za pomocą udostępnienia go w sieciach społecznościowych czy na forach dyskusyjnych. Odpowiednia optymalizacja filmu w serwisie YouTube zdecydowanie pomoże zdobyć większą ilość wyświetleń filmu.

3. E-Book

Przy odrobinie wolnego czasu warto zastanowić się nad stworzeniem e-booka dotyczącego branży w której działamy. Należy pamiętać że takie treści są w szczególności rozchwytywane przez użytkowników i szybko się rozprzestrzeniają.

4. Poradnik

Tworzenie poradników to świetny sposób na dotarcie do potencjalnych klientów, zdobywania linków jak i również możliwość budowania wizerunku eksperta w sieci. Naturalnie każdy poradnik powinien zawierać unikalne i przede wszystkim interesujące dla użytkowników treści.

5. Ranking

Zdecydowanie warto dokonać analiz z których mamy możliwość opublikowania raportu. Każdy dobrze przygotowany raport będzie bardzo „czytliwy” w kręgach branżowych, a co za tym idzie może dostarczyć nam wiele dobrej jakości linków.

6. Konkurs

Konkursy również są bardzo dobrym sposobem na zdobywanie naturalnych linków do naszej witryny. Warto pamiętać, aby każdy organizowany przez nas konkurs był dobrze przemyślany i spełnił zamierzone cele.

7.  Katalogi Firm

Zdecydowanie jeden z najbardziej dostępnych oraz najłatwiejszych sposobów zdobywania linków. Jednymi z najbardziej popularnych katalogów są między innymi katalogi takich serwisów jak na przykład DMOZ, wp.pl, onet.pl itd.

8. Profile społecznościowe

Każda firma powinna zadbać o powstanie profili społecznościowych. Naturalnie profile w głównej mierze służą do publikacji ciekawych i angażujących treści dla użytkowników, jednakże w wielu wypadkach dają również możliwość wstawienia linku do strony.

9. Patronat

Ciekawym sposobem na zdobycie linku może być również patronowanie różnego rodzaju wydarzeniom. Oprócz dodania linku zyskujemy również profity pr’owe.

10. Rabaty i zniżki

Czasami warto pomyśleć o tym aby akcje promocyjne naszej firmy połączone były z rabatami. Wszystko co łączy się z możliwością tańszego zakupu rozchodzi się w sieci jak świeże bułeczki.

 

Istnieje całe mnóstwo możliwości zdobywania linków, należy tylko obmyślić odpowiednią strategię i zacząć działać 🙂

Jeśli nie masz czasu lub ochoty na prowadzenie samodzielnych działań promocyjnych w internecie to skontaktuj się z nami  (Pozycjonowanie Poznań)!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *