O krok przed klientem – sklepy internetowe które warto znać

Branża e-commerce i sprzedaż internetowa

badanie klientów

Dzisiaj posiadanie produktu to jedynie – i to często znacznie szczuplejsza – część sukcesu mniej istotna niż jego wypromowanie. We współczesnej gospodarce istnieje silna, dobrze zorganizowana konkurencja, która w żadnym razie nie czeka z założonymi rękami na działania swoich rywali. Wszystkie działania promocyjne mają na celu jedno: zyskać stałego klienta.

Aby tego dokonać, wykorzystuje się szereg rozwiązań, które mają nakłonić konsumenta do skorzystania z oferty danej firmy. Należy do nich przede wszystkim tworzenie sklepów internetowych Poznań oraz zaproponowanie korzystnych warunków ich użytkowania. Bez dobrze opracowanej witryny, dostęp do informacji o każdej porze będzie utrudniony, a tym samym uniemożliwi wielu osobom zasięgniecie informacji o sklepie. W konsekwencji mogą one zrezygnować z zakupów, zanim jeszcze wybiorą produkt.

Przewidywanie zachowań

Choć trudno to sobie wyobrazić, człowiek bardzo łatwo przyzwyczaja się do pewnych udogodnień. Część z nich jest celową manipulacją ze strony specjalistów od e-commerce. Pragną oni, aby każdy miał jednakowe szanse w trakcie przeglądani stron, dlatego opracowują ogólne wytyczne o tym, jak powinny wyglądać sklepy internetowe Poznań. Zostają one przygotowane na podstawie badań i symulacji przeprowadzanych na potrzeby e-handlu.

W takich raportach znajdują się wskazówki, na co użytkownik zwraca uwagę, na jaką zakładkę po raz pierwszy wchodzi na stronie WWW, który rodzaj menu jest dla niego najwygodniejszy (rozwijane, w formie belki u góry strony, jako kolumna po lewej lub prawej stronie), a także wiele innych czynników wraz z ich optymalnymi parametrami.

Wygląd zewnętrzny

Jednak nie tylko to, co czai się w funkcjonalności ma znaczenie. Różnie odpowiednio dobrane kolory, wielkości krojów czcionek czy też przestrzeń między elementami na stronie – należy je tak zaprojektować, żeby sprzyjały sprawniejszemu orientowaniu się w strukturze witryny.

Jedynie osoby z doświadczeniem są w stanie zauważyć drobne niuanse, które umykają śmiałkom projektującym tanie strony WWW. Mają oni często dużo zapału i talentu, brak im jednak narządzi i wyczucia, jakie posiada profesjonalna firma projektująca.

Czas oczekiwania na rezultat

czas

Obok tych wszystkich elementów, pozostają jeszcze liczne aspekty techniczne – szczegóły tworzące większy obraz. Wybór odpowiedniego serwera wraz z jego parametrami, umożliwiającymi szybkie ładowanie strony, przystosowanie witryny do wyświetlania na urządzeniach mobilnych to kluczowa decyzja, która może zaważyć na dalszych losach strony.

 

A Wy, jaką macie opinię czy wygląd zewnętrzny jest ważny przy budowie strony WWW?

One thought on “O krok przed klientem – sklepy internetowe które warto znać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *